KİFİDİS , 1919 yılında ortopedik malzemeler üreten protez kliniği olarak kurularak, bu günkü eski İngiltere Başkonsolosluğunun karşısında hizmet vermeye başladı. 1939 yılından sonra da İstiklal Caddesi ile Kallavi sokağın kesiştiği noktada faaliyetini sürdürmeye devam etti.
1974 yılında T. KİFİDİS in yurt dışına yerleşmesi ile KİFİDİS in yönetimi 3 ncü kuşak gençlere devredildi. Bu devir işlemi KİFİDİS için yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Şirketin ana prensipleri ve klasik yapısı korunarak bir çok değişim de bu dönemde yapıldı. Bu reformların sonucunda özellikle bebek ve çocuk ayakkabılarında KİFİDİS ekolü oluştu. Çocuklar için "İlk yürüyüş ayakkabısı" tanımı da bu dönemde KİFİDİS tarafından oluşturuldu.
KİFİDİS bu gün, Avrupa nın her biri kendi alanında kalitesini ispatlamış köklü firmaların ürünlerini ithal ederek, Türk tüketicisini kaliteli ve doğru ürünlerle buluşturmaya devam etmektedir. Bu çalışmaların gereği olarak, yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen fuarlara, tanıtımlara ve eğitimlere katılarak gelişmeleri yakından takip edip yenilikleri anında ülkeye getirmektedir.
KİFİDİS in görev kabul ettiği en önemli konu, insan sağlığına verilen değerin standartların altında kalmamasını sağlamaktır. Buna bağlı olarak çalışan tüm personeline periyodik olarak eğitimler vermektedir. Bu eğitimlerde, personele ürünler hakkında bilgilerin yanı sıra, sağlık alanında yapılan keşifler ve yenilikleri de aktarılmakta ve bu sayede personellerin kendi gelişimlerini de tamamlamakta yardımcı olmaktadır.
KİFİDİS, geçmişin mütevazılığı ile geleceğin yeniliklerini bir arada tutmayı başarabilen ender ve özel markalar arasındadır. Bu başarı, KİFİDİS'e İstanbul Ansiklopedisi'ne giren ilk medikal firma olma özelliğini kazandırmıştır. KİFİDİS, 20 mağaza ve 2.000 den fazla satış noktasında hizmetine devam etmektedir.

TİCARET SİCİL NUMARASI :192448
TİCARET ÜNVANI :KİFİDİS ORTOPEDİ SANAYİ VE TURİZM TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
MERKEZ ADRESİ :VALİKONAĞI CADDESİ AKKAVAK SOKAK NO:7 NİŞANTAŞI ŞİŞLİ/İSTANBUL
İNTERNET SİTESİ ADRESİ :www.kifidis.com.tr, www.kifidisdukkan.com